AROS-osiva s.r.o.

Kubišova 8
Praha

http://www.aros.cz/cs/

Historie společnosti začíná koncem roku 1990. Společnost je českou výrobně-obchodní společností, která je zaměřena na výrobu trav, travních směsí a dalších osiv, včetně poskytovaní služeb souvisejících s tímto oborem. Sídlo společnosti je v Praze, výrobní závod v Klášterci nad Ohří. Při výrobě produktů se ve společnosti zaměřují především na zvyšování kvality a inovace výrobních procesů, rozšiřují tradiční sortiment na základě poptávky trhu. Veškeré produkty jsou pod stálou kontrolou státní i podnikové laboratoře.
Společnost AROS - osiva s.r.o. se stala jedním z největších producentů travních směsí v České republice. S výrobky společnosti AROS-osiva s.r.o. se může člověk setkat na trhu v tuzemsku, v mnoha zemích Evropské unie i mimo ni.

Popis realizace

Společnost AROS - osiva s.r.o. hledala nový informační systém, který by vyhovoval rostoucím nárokům na informační agendu a sjednotil pracovní postupy do jediného informačního systému. Nejlépe požadavkům vyhovoval systém BYZNYS Win® od společnosti J.K.R. spol. s r.o.. Stěžejní důraz implementačních prací byl kladen na EDI komunikaci. Systém EDI je globálně používaný transformační protokol, který využívá většina velkých obchodních řetězců na území ČR (např. Baumax, Ahold, Makro, Delvita, apod.). Tvoří jej dvě na sobě závislé části: - komplex textových souborů pro natažení do konvertorů (tzv. InHouse). - přetransferovaná kódovaná část z InHouse (tzv. EDIFact)
Systém BYZNYS Win® zpracovává první část, což v praxi znamená, že dokáže vygenerovat ze své datové struktury požadované textové soubory pro natažení do EDIFactu. V rámci komunikace s různými skupinami EDI-providerů, které nabízejí produkty pro transformaci těchto textových souborů, a s přihlédnutím na uživatelskou datovou základnu každého z uživatelů je v systému BYZNYS Win® zapracován mechanismus pro uživatelskou editaci struktur InHouse. Díky tomu je připraven pro komunikaci prostřednictvím všech EDI-providerů. V současnosti to jsou: CCV, s.r.o., Český TELECOM, a.s. divize Imaginet, EDICOM, s.r.o., Editel CZ a.s., IBM Česká republika, spol. s r.o., LOGICENTRUM, s.r.o., TELEDIN s.r.o.. Společnost AROS - osiva s.r.o. využívá služeb EDICOM, s.r.o. (EDI-provider).

Požadavek společnosti byl:
1. natahování objednávek - OBI, BAUMAX, GLOBUS, Makro
2. odesílání vydaných faktur Tato funkčnost byla řešena programovou nadstavbou systému BYZNYS Win® „Komunikace EDI".

Komunikace v rámci systému EDI obsahuje obousměrný režim přenosu. Tudíž tato aplikace umí jak data do EDI odesílat tak i z něj natahovat. Tato verze aplikace umí exportovat vystavené (odběratelské) faktury (INVOIC) a Dodací listy (DESADV). Na druhé straně pak dokáže natáhnout objednávky od odběratelů (ORDERS). Samozřejmostí pak bylo napojení celého obchodního okruhu na účetní agendu, vyškolení obsluhy systému v potřebném rozsahu a dohled nad rutinním provozem. Jednotlivé pobočky jsou propojeny online s centrálou do jediné SQL databáze pomocí terminálového připojení.

Hlavní přínos řešení

  • okamžitý přístup ke všem datům všech poboček
  • jednotnost ve způsobu pořizování a zpracování dat
  • EDI komunikace
  • silnou stránkou nového software je i vysoká přehlednost informací v něm evidovaných, možnost snadného a rychlého vyhledávání potřebných údajů, což je umožněno provázaností modulárního systému, díky propracovaným kontrolním mechanismům lze jednoduše ověřovat zdroje informací a všechny okolnosti s nimi související


Předpokládaná velikost datové základny

  • Finanční účetnictví        cca 4000 ročně
  • Faktury vydané             cca 2000 ročně
  • Faktury přijaté               cca 1000 ročně
  • Pokladní záznamy        cca   500 ročně
  • Skladové hospodářství cca 1000 ročně
Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více informací