Novinky v modulu Doprava verze ...

Od verze 4.35, která bude k dispozici od 28.8.2020, jsem pro naše uživatele připravily nové funkcionality modulu Doprava ERP Byznys.

  • Rušení stazek a tankovacích dávek PHM

Nabídka umožňuje uživateli rušit jednotlivé stazky, případně tankovací dávky PHM.
Zrušení stazky je nevratné !!!
Výsledek může v některých,  opodstatněných, případech rozhodit stav tachometru v chronologickém řazení. V případě, že pro uživatele je důležitá vlastnost kontinuity stavů tachometrů, je lepší mazání stazek nepoužívat a opravu tvořit opravným dokladem (novou stazkou)

S ohledem na způsob implementace a jednotlivě použité vlastní metodiky pořízení stazek, se systém pokusí o přepočet koncového stavu tachometru u stazek, následujících po smazaném dokladu. Rušení jednotlivé stazky nebo tankovací dávky  je povoleno pouze v případě, kdy stazka není účetně likvidovaná, fakturovaná, nebo nevznikla z jiného dokladu, např. ze Spedice.

Hodnoty jsou automaticky poníženy o hodnotu na smazané stazce a to do minimální hodnoty 0, systém nedovolí jít do záporných hodnot.
Po odmazání stazky dojde k přepočtu počátečních a koncových stavů tachometrů u stazek pořízených po této stazce na stejnou RZ.

Po zrušení tankovací dávky dojde k přepočtu hodnot na kartě dotčených vozidel a to: čerpáno PHM měsíc, čerpáno PHM celkem. Hodnoty jsou automaticky poníženy o hodnotu na smazané dávce a to do minimální hodnoty 0, systém nedovolí jít do záporných hodnot.

 

  •  Hromadný přesun pneumatik

Funkce rozšiřuje stávající nabídku přesunu pneumatik o třetí možnost přesunu, a to vzájemný přesun. Výhodou, oproti stávajícím možnostem, je snadnější výměna sad pneu (například letní za zimní a naopak)   

Použitím nového checkboxu „Pneu naposledy použité na tomto vozidle“   systém vyhledá jen ty pneu, které nejsou na žádném vozidle a byly naposledy použity na vozidle a „přednabídne“ je.

  

 

 

Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více informací