LEKOS spol. s r.o.

Betonářská 1
Ostrava Muglinov
http://www.lekos.cz/

Společnost LEKOS, spol.s r.o. byla založena v roce 1991. V roce 2005 došlo k rozdělení činností na samostatné společnosti:
AA+STAVEBNINY KONSYS s.r.o., Betonářská 1, Ostrava IČO: 26850559 www.aastavebniny.cz činnost společnosti AA+STAVEBNINY KONSYS s.r.o. se zaměřuje na prodej stavebních materiálů s preferencí progresivních lehkých stavebních systémů, jejich prvků a doplňků

LEKOS-STAVBY, spol.s r.o., Betonářská 1, Ostrava IČO: 27790142 www.lekos.cz společnost je zaměřena na provádění bytových a občanských staveb se zaměřením na lehké konstrukční systémy - komplexní sádrokartonové konstrukce, montované stropní podhledy včetně svítidel, dvojité podlahy, půdní vestavby včetně zateplení, sklocementové fasádní prvky atd.

Popis realizace

Před vlastním nasazením systému třídy BYZNYS proběhla předimplementační příprava s cílem analyzovat stávající hardwarové vybavení a datovou základnu a definovat základní požadavky uživatele na nový informační systém.
V rámci implementace informačního systému BYZNYS byla využita možnost zpracovat agendy hlavní firmy a zároveň pomocí multiverze pro vedení více agend řešeno zpracování ekonomických agend dalších subjektů v jednotném informačním systému. Důležitou součástí tohoto řešení je možnost centrálně vyhodnocovat ekonomické agendy těchto subjektů konsolidovanou závěrkou. Zpracování účetních dokladů a výstupů probíhá za účasti externí účetní firmy, která využívá pro práci v systému vzdálený přístup. Stejně tak přistupují do informačního systému uživatelé z maloobchodních prodejen. V rámci nasazení byl také zakázkovou úpravou vyřešen požadavek na evidenci stavebních pozastávek.

Hlavní přínos řešení

  • klíčovým požadavkem, který byl v rámci nasazení BYZNYS řešen, bylo on-line propojení centrály a všech poboček, které provozují maloobchodní prodejny
  • využitím technologie Terminal serveru a MS SQL došlo ke sjednocením dat centrály a poboček, které byly dříve zpracovávány odděleně.
  • bylo dosaženo výrazného urychlení práce a on-line přístupu všech uživatelů pracujících v informačním systému k potřebným datům
  • na prodejnách jsou využívány moduly pokladního prodeje s podporou čárového kódu, paragonové tiskárny a pokladní displeje. Toto řešení umožnilo docílit zkvalitnění prodeje a pozitivně se projevilo na spokojenosti uživatelů i jejich zákazníků.
  • obsluha oceňuje široké možnosti individuálního nastavení, komunikativnost systému s programy MS Office, možnost modifikovat tiskové doklady a výstupy ze systému


Předpokládaná velikost datové základny

  • Faktury vydané              cca   8000 ročně
  • Faktury přijaté                cca   8000 ročně
  • Pokladní záznamy         cca 10000 ročně
  • Bankovní záznamy        cca   6000 ročně
  • Skladové hospodářství  cca 10000 ročně
Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více informací