KLAUS v.o.s.

Dělnická 30
Praha
http://www.klausvos.cz/ 

Firma Klaus, v. o. s. byla zapsána do obchodního rejstříku dne 6. května 1993. Předmětem činnosti je vedení účetnictví, daňové a účetní poradenství. Ve firmě pracuje daňový poradce, zapsaný v Komoře daňových poradců dne 25. 5. 1993 pod číslem 000151. Tento poradce je také certifikovaný účetní systému Harmonizace účetnictví v České republice s direktivami Evropské unie, který zajišťuje Svaz účetních. Firma KLAUS v.s.o. zaměstnává také mzdovou účetní, která má na starosti kromě mzdové a personální agendy firem také jednání a kontroly na příslušných úřadech v oblasti zaměstnávání pracovníků. Pro vedení účetnictví využívala společnost informační systém BYZNYS® - společnosti J. K. R., s. r. o. Tento systém svou variabilitou maximálně vyhovoval všem zákazníkům.

Popis realizace

Na základě potřeb změn ve vedení účetní agendy se společnost KLAUS v.o.s. rozhodla pro změnu ERP na systému BYZNYS Win®. Proces předimplementační přípravy byl zahájen koncem července 2006. Po uskutečnění analýzy hardwarového i softwarového vybavení neshledaly obě strany potřebu speciálních programátorských úprav. V rámci procesu implementace byl systém BYZNYS Win® instalován na server a jednotlivé stanice v místní sítí. Současně proběhlo zaškolení uživatelů dle požadavků na využití systému. V průběhu implementace (září 2006) proběhl postupný převod (upsize) dat s kontrolou převodu, dle naplánovaného seznamu zpracovávaných databází firem tak, aby byl uživatel schopen plynule pořizovat potřebná data. Po zdárném zavedení a dohledu konzultantem společnosti J.K.R., spol. s r.o. byl systém předán do rutinního provozu počátkem října 2006.

Hlavní přínos řešení

  • komunikace s MS Office (export dat pro další zpracování)
  • elektronická komunikace s portálem veřejné správy (Elektronické podání Přiznání k DPH, Elektronické podávání RELDP) na základě přidělených certifikátů
  • možnosti přizpůsobení systému požadavkům uživatele pomocí uživatelných filtrů, podmínek a úprav výstupních formulářů
Tento web používá soubory cookie, které nám pomáhají zajistit lepší služby. Více informací